top of page
תיאורי-מקרה.png

תיאורי מקרה

"היום הייתי אצל לירון, שהעניקה לי טיפול ככ נפלא, בשיחה" משמעותית, ובמגע שאת תחושת הנעימות שלו אני עדיין נושאת עמוק בתוך גופי כבר שעות ארוכות, כמו גם את הרוגע העמוק שהותיר בי המפגש, יחד עם תובנות, ומחשבות עמוקות

תודה רבה לירון יקרה על מפגש מיוחד במינו, על כל הנוכחות שלך הככ נעימה, ונוגעת עמוקות, וחכמה, ועל כל מה שהענקת לי היום. אני ממליצה בחום רב לכולן להתנסות בחוויה".

פעמים כשאני מאד מחוברת לעצמי לרצונות ולצרכים שלי דברים מדהימים קורים. למדתי שיש בי את היכולת לזמן עבורי את מה שנכון  ומדוייק עבורי, כך היה עם לירון ועוצמת הרכות שהגיעה אליי ממש במקרה כמו כפפה ליד שנתפרה עבורי על ידי אנשים טובים באמצע הדרך. בתקופה שיש כל כך הרבה כאוס מסביב ואי ודאות ולפעמים מרגיש כאילו נשמטת האדמה מתחת לרגליים, מצאתי את עצמי שוב בנקודת האפס מתחילה מחדש ...קריירה... בית... זוגיות... וכול כולי בהישרדות ידעתי שאני צריכה משהו רך וחזק לטלטל אותי בחזרה אל עצמי ולעזור לי למצוא את הדרך בחזרה אליי ושזה בסדר לא לדעת  ולהשהות בחיפוש (שגם זו למידה חשובה כך בעוצמת הרכות שלה וביד בטוחה

בהקשבה ,בשיח ,או בתרגול לירון עזרה להבין, לשאול את השאלות ולחמול על עצמי

תודה , אני רוצה להודות לך מקרב לב".

"הגוף שלי מדבר את מה שאני לא יכולה לחוות"

נורית- שם בדוי, הגיעה אלי מספר חודשים לאחר שאימה מתה, סיפרה שקשה לה לנשום, שהיא מחזיקה מתח בבית החזה, שהגוף שלה באבל, אבל מצד שני היא חייבת להמשיך לתפקד, והיא מראה כלפי חוץ כאילו "הכל בסדר". בטיפול , מתוך החיבור לגוף, התאפשר לנורית קודם כל להתחבר לעצב, לרגשות שעלו, לאובדן ולקושי. בטיפול התאפשר לה לחזור להיות ילדה עטופה ומוכלת, ולחוות שוב את החוויה הרחמית שלה הייתה זקוקה כל כך, באותו הזמן. נורית סיפרה שעם הזמן, היא מרגישה יותר טוב, שהשינה שלה השתפרה, ושהיא יותר נינוחה ורגועה.

"לקבל את הקיים, כמו שהוא, בלי שיפוטיות, בלי ביקורתיות"

אבישי הגיע לשיעורי פילאטיס, על מנת להגמיש את השרירים סביב לאגן. זהו מקום בגוף שלפי דבריו, כאב לו ולרוב היה עם דלקות . מתוך תהליך שעשינו עם הגוף נפש, ראינו כי מה שיושב מתחת לנוקשות הפיזית, היתה נוקשות רגשית. התברר שהמקום הספציפי בגוף שהוא רצה "להגמיש", או לפי דבריו היה תקוע ולא משוחרר, ביטא חוסר קבלה, דחיה, כעס, מאבק וקונפליקט פנימי.  כשאפשרנו לחלק הכואב לבוא לידי ביטוי דרך מילים ותנועה, נוצר שיח בו אבישי היה יכול להקשיב לכאב, ולראות מה הוא צריך על מנת להיפתח ולהשתחרר. תוך כדי המפגשים, אבישי הבין שלא בהכרח מתיחות הם אלו ש"ישנו" את ההרגלים של הגוף, אלא הקשבה ותשומת לב שונה לעצמו ממה שהיה רגיל לה. הוא הבין שהכאב הפיזי שיקף כאב רגשי, ועל כן הסכים גם לטפל בו באופן הזה.

"מיומנו של מתאמן"...

כשהתחלתי לעבוד עם לירון, הייתי במצב של סערה פנימית, געשתי ממש, לא היה לי באמת עוגן, הייתי בסוג של סחרור. קשה היה לי להיות עם עצמי ובחרתי באורח חיים שלא התאים לי. משטר אימונים קפדני, דיאטה דרקונית, מעט שינה, בעיקר הייתי עסוק בלהחמיר איתי בלי באמת לדעת למה. אני זוכר את עצמי מתאמן בייסורים ובמאמצים רבים. בזכות לירון, הצלחתי לברור תוך זמן קצר מה באמת חשוב לי. אני זוכר איך שהיא עזרה לי להתרכז בדברים החשובים, ולהבין באמת מה אני רוצה. אחרי שביררתי את הרצון האמיתי שלי, התוצאות לא איחרו לבוא. מיד החלו ליפול אסימונים, תובנות עמוקות על מהות האימון וחשיבות ההקשבה העצמית. לירון עזרה לי לקבל את עצמי, לדייק את עצמי. היא מכילה וקשובה, נותנת כל כולה למען המטופל. כך חשתי מהמפגש הראשון, עם לירון לא מתאמנים... מטפלים בעצמנו, בגופנו ובנפשנו. עם לירון בוחרים בדבר הנכון לנו, המאוזן, וההרמוני יותר. הודות ללירון אני קשוב יותר לעצמי, לקול הפנימי שלי, לקול החכם שלי. תודה לירון על נתינה אינסופית , רוך חום ואהבה, כל מה שאדם זקוק לו, במידה הבדיוק נכונה.

"בית חרושת לניקוי רעלים"

יהושוע – שם בדוי, הגיע למפגשים בטענה שכואבים לו הרבה מקומות בגוף, שממש יש לו התקפי כאב שמקשים עליו לישון בלילה. שכבר שנים הוא מסתובב עם הכאבים האלו שרק הולכים ומחמירים. מתוך החיבור לגוף,  עוד לפני שביררנו מהו, ועל מה זה יושב, פשוט אפשרנו לכאב להתפרק דרך הגוף, על ידי נשימה עמוקה וקונסיסטנטית. גם כאן, הטיפול עזר בלפזר ולשחרר את הכאב החד שהורגש. החוויה של במקום להתנגד ולהתכווץ אל מול הכאב, פשוט להמשיך ולנשום ולאפשר לגוף לפרק את זה, אם זה דרך הרעד שהופיע, אם זה דרך דמעות שעלו, הייתה חוויה שיהושוע לא הכיר. כל אלו, אפשרו לגוף בסופו של דבר להגיע גם לרגיעה, וליהושע גם. החוויה החדשה שנחקקה בגוף- זה שאפשר גם אחרת..

bottom of page